Przeskocz do treści

Pierwsze urodziny serwisu bezpieczny.blog


Na przeczytanie potrzebujesz
2 minut(y).

Pierwszy rok za nami!
52 tys. wyświetleń strony
1623 obserwujących na Facebooku
274 followersów na Twitterze
176 subskrypcji na YouTube
63 wpisy na blogu
12 odcinków podcastu️

Dziękujemy i zapraszamy do podsumowania.

Statystyki serwisu bezpieczny.blog

W ciągu ostatniego roku strona bezpieczny.blog wyświetlona została ponad 52 tys. razy. W ciągu miesiąca średnia liczba unikalnych użytkowników to ponad 3 tysiące. Najchętniej czytanymi artykułami były wpisy:

Hakowanie w polskich serialach i filmach - ponad 5 tys. wyświetleń
Przestępcy nie włamują się do banku... - 
ponad 4,5 tys. wyświetleń
Czy logowanie z uzyciem konta facebooka jest bezpieczne? - 3 tys. wyświetleń

Jest nam niezmiernie miło, że linki do naszych artykułów znajdowały się m.in. na takich portalach jak Zaufana Trzecia Strona czy Sekurak.pl.

Podcast

Bezpieczny.podcast wystartował w sierpniu 2019. W ciągu ostatnich 9 miesięcy nagraliśmy dla Was 12 odcinków w ramach naszej cyklicznej audycji, byliśmy również gośćmi w 29. odcinku podcastu TechLove.

Bezpiecznego podcastu można słuchać m.in na Apple Podcasts, Anchor, Spotify, Google Podcasts czy YouTube.

Wszystkie odcinki odsłuchane zostały łącznie ponad 7300 razy, a do najpopularniejszych należały:

Social media

Możecie nas znaleźć na:
Facebooku - 1623 osób obserwujących
Twiterze
 - 274 followersów
YouTubie - 176 subskrybentów 

Staramy się nie spamować niepotrzebnymi rzeczami, informujemy o nowych wpisach lub godnych polecenia artykułach z innych wartościowych stron.

Konferencje

Wystąpiliśmy w  roli prelegentów na 7 konferencjach i meet-upach związanych z bezpieczeństwem IT (m.in. Confidence Conference, Technology Risk Management Forum, Security Case Study czy What The H@ck).

Bezpieczny.blog był również patronem medialnym konferencji "Bezpieczeństwo i niezawodność systemów IT" oraz "Confidence Class".

Mały spoiler: w czerwcu będzie można nas usłyszeć zdalnie na zajęciach Confidence Class. Szczegóły wkrótce.

Boopersy

Nie wszystko zawsze wychodzi nam tak, jak byśmy chcieli:

  • Cały czas uczymy się nagrywać i składać odcinki podcastów (Marcin robi tutaj kolosalną robotę!). Ja w końcu zaopatrzyłem się w przyzwoity mikrofon do nagrywania podcastów zdalnie. Mam nadzieję, żę będzie to słychać 😉
  • Zaprzestaliśmy tworzenia “Zadania na Weekend”, na co kilkukrotnie uwagę zwracali nam słuchacze i czytelnicy domagający się powrotu serii.
  • Do tej pory nie udało nam się założyć listy mailingowej. Mamy nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Plany na przyszłość

  • Wracamy do regularnego pisania artykułów, których było mniej w ostatnim czasie. Ruszamy z serią „Jak działa internet i co może się zepsuć”, w trakcie której, w prostych słowach, często za pomocą anegdot, będziemy wyjaśniać, co oznaczają popularne terminy związane z siecią WWW, i co należy o nich wiedzieć, by bezpiecznie korzystać z internetu.
  • Jednocześnie planujemy powrócić z serią opowieści o przygodach Janusza i Grażyny, z których zawsze można wyciągnąć lekcję związaną z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.
  • Aktualizujemy artykuł „Czego o hakowaniu można się dowiedzieć z polskich seriali i filmów?” o sceny związane z hakowaniem (znalezione przez nas lub przesłane przez Was) w polskiej kinematografii w przeciągu ostatniego roku. Drugą część serii planujemy wypuścić w lipcu.
  • Dalej nagrywamy podcasty! Dajcie znać, jeżeli macie temat, o którym chcielibyście usłyszeć.
  • Może w końcu uda nam się założyć listę mailingową. 😉

Dziękujemy Wam za wszystkie komentarze, maile, lajki, suby, obserwacje, polubienia, retweety i wszystkie inne wzmianki o nas w portalach społecznościowych, czy na Waszych stronach. Cieszymy się ze wszystkich jednakowo! 

Jest nam niezwykle miło, że dotarłeś aż tutaj! Jeżeli uważasz, że powyższy tekst jest wartościowy, będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej, bo być może dzięki temu trafi do innej osoby, która również potrzebuje go przeczytać.

2 myśli na “Pierwsze urodziny serwisu bezpieczny.blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *