Przeskocz do treści

O co tu chodzi?

bezpieczny.blog to inicjatywa mająca na celu budowanie świadomości oraz szerzenie wiedzy o zagrożeniach pojawiających się w internecie. Skierowany jest do osób, które nie posiadają wiedzy technicznej, a jednocześnie zależy im na tym, aby poruszać się po sieci w sposób świadomy oraz bezpieczny.

Strona prowadzona jest przez 3 osoby zajmujące się na co dzień zawodowo tematyką cyberbezpieczeństwa, które między innymi odpowiadali za edukację i uświadamianie pracowników i klientów dużej instytucji finansowej.  

Inspirację do tematów czerpiemy z pracy, rozmów z rodziną oraz znajomymi, gdzie często pojawiają się pytania o to, w jaki sposób postępować, aby nie stracić swoich środków, o czym warto pamiętać, jak żyć… 😉

Serwis z założenia ma nie ograniczać się tylko do jego trzech głównych autorów. Gorąco zachęcamy wszystkich specjalistów “z branży” do dzielenia się swoją wiedzą oraz dobrymi radami w ramach niniejszego bloga. Chcemy, aby w polskim internecie powstała kultura wymiany dobrych praktyk, miejsce, do którego mogą zajrzeć osoby nie znające trudnych, technicznych pojęć, gdzie znajdą odpowiedzi na podstawowe pytania i nie będą zalewani artykułami o tym, że pojawiła się nowa kampania którejś z rodzin malware. Zdajemy sobie sprawę, że już teraz dobrą robotę robią koledzy i koleżanki z serwisów takich jak niebezpiecznik.pl, zaufanatrzeciastrona.pl czy też sekurak.pl, niemniej nasza koncepcja jest taka, aby przekaz jeszcze bardziej uprościć i sprawić, aby był maksymalnie przystępny i klarowny dla przysłowiowej “pani Krysi z księgowości”.

Jeżeli chcesz podzielić się swoją wiedzą na łamach bezpiecznego bloga, zapraszamy do kontaktu [email protected].

Naszą Politykę Prywatności znajdziesz w tym miejscu.