Przeskocz do treści

#013: Śledzenie i profilowanie użytkowników w internecie


Na przeczytanie potrzebujesz
< 1 minutę.

W trzynastnym odcinku bezpiecznego podcastu rozmawiamy o dopasowywaniu wyświetlanych w internecie reklam w oparciu o wszechobecne w sieci mechanizmy śledzące i profilujące. Rozmawiamy m.in. o ciasteczkach, odcisku palca przeglądarki, giełdzie reklam i reklamach puszczanych w trakcie podcastów. Temat inspirowany jest fantastycznymi artykułami, ikonografikami oraz podcastami, ze strony https://panoptykon.org/.

Tematem dzisiejszego podcastu jest Śledzenie i profilowanie użytkownika w internecie oraz sposób w jaki te informacje są dalej wykorzystywane przez strony, które odwiedzamy, do wyświetlania nam reklam. Na wstępie chcialibyśmy podziękować Fundacji Panoptykon za tworzenie fantastycznych artykułów, ikonografik i podcastów. Panoptykom to organizacja walcząca o Twoją wolność i prywatność w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z ich materiałami.

Notatki do odcinka

Montaż: Marcin Gromek

#polskipodcast

Jest nam niezwykle miło, że dotarłeś aż tutaj! Jeżeli uważasz, że powyższy tekst jest wartościowy, będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej, bo być może dzięki temu trafi do innej osoby, która również potrzebuje go przeczytać.

1 myśl na “#013: Śledzenie i profilowanie użytkowników w internecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *