Przeskocz do treści

bezpieczny podcast

bezpieczny podcast jest to cykliczna audycja serwisu bezpieczny.blog, w której Łukasz i Wiktor rozmawiają o bezpieczeństwie i prywatności w sieci za pomocą prostego języka. Jeżeli chcesz podnieść swoją świadomość odnośnie czyhających tam zagrożeń, to ten podcast jest dla Ciebie!

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przemyślaniami, uwagami lub też pomysłami na kolejne odcinki, zostaw nam wiadomość głosową, która być może zostanie wykorzystana przy kolejnym nagraniu, lub skontaktuj się z nami poprzez e-mail.

Gdzie można słuchać bezpiecznego podcastu?

Jesteśmy dostępni na poniższych platformach:

Każdego odcinka, możesz również posłuchać bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

Dostępne odcinki

#004: Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z bankowości internetowej.

Rozmawiamy z Marcinem Gromkiem o mechanizmach jakie warto włączyć podczas korzystania z bankowości mobilnej oraz www. Radzimy od czego zacząć, a także co zrobić, aby czuć się komfortowo podczas logowania i wykonywania przelewów.

#003: Jak poprawić bezpieczeństwo swoich danych w mediach społecznościowych?

W pierwszym odcinku serii dla "seniorów" rozmawiamy z Marcinem Gromkiem o zabezpieczaniu naszego konta w mediach społecznościowych (ang. social media) na przykładzie Facebooka. Radzimy od czego zacząć, a także co zrobić dalej, aby uświadomić sobie jakie dane udostępniamy w sieci i jak ograniczyć do nich dostęp osobom postronnym.

#002: W jaki sposób łatwo i szybko podnieść bezpieczeństwo swojego komputera?

W tym odcinku rozmawiamy o tym, jakie standardowe mechanizmy bezpieczeństwa posiadają dzisiejsze komputery zaraz po zakupie oraz zastanawiamy się nad tym, czy warto zainstalować dodatkowe oprogramowanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego sprzętu. Gościem dzisiejszego odcinka jest Marcin Gromek, który dzieli się z nami swoją wiedzą w zakresie bezpieczeństwa komputerów Apple.

#001: W jaki sposób przestępcy próbują okradać klientów banków?

Rozmawiamy z Mateuszem Nalewajskim, który odpowiada za bezpieczeństwo w jednym z polskich banków. Mateusz opowiada, z jakimi zagrożeniami zmagają się instytucje finansowe oraz w jaki sposób przestępcy próbują kraść środki klientów. W tym odcinku dzielimy się również zasadami, które warto stosować, aby nie paść ofiarą oszustwa w sieci.

#000: O czym jest bezpieczny podcast?

W zerowym odcinku opowiadamy w kilku słowach o tym, kim jesteśmy, czym zajmujemy się na co dzień, skąd taki pomysł na podcast oraz jaką formę będzie miała ta audycja.