Przeskocz do treści

Zadanie na weekend #4: Przejdź kurs samoobrony przed phishingiem od Google [video]


Na przeczytanie potrzebujesz
< 1 minutę.

mapaPo raz czwarty zapraszamy i zachęcamy do wykonania krótkiego ćwiczenia, które w prosty i przystępny sposób uczy i podnosi poziom Twojego bezpieczeństwa w sieci. Dzisiejsze zadanie weryfikuje, czego nauczyłeś się z artykułu BHP korzystania z Internetu, czyli na co uważać klikając w link? oraz kontynuuje serię przedstawioną w Zadanie na weekend #3: Przejdź kurs samoobrony przed phishingiem. Poświęcenie w weekend 10-15 minut na wykonanie zadania (przez Ciebie i Twoich bliskich), może uchronić Was przed zagrożeniami, które nieustannie czyhają na każdego z nas w Internecie. Jeśli czytałeś najnowszy artykuł o podejrzanych linkach, to wykonanie  zadania może przynieść Ci dużo satysfakcji. 

Jeśli nie wiesz, czym jest phishing, zachęcamy do przeczytania artykułu Czy dasz się złowić cyberprzestępcom? oraz zrobienia zadania z poprzedniego tygodnia Zadanie na weekend #3: Przejdź kurs samoobrony przed phishingiem.

W tym tygodniu także mamy krótki film wprowadzający w tematykę quizu.

Tym razem jest to quiz phishingowy od Google, dostęny pod adresem https://phishingquiz.withgoogle.com. Jak pokazaliśmy na filmie, aby rozpocząć korzystanie z quizu należy podać imię oraz adres email. Dane nie muszą być prawdziwe, są wykorzystane tylko na potrzeby quizu, który jest interaktywny i ma na celu spersonalizowanie i urzeczywistnienie wyświetlanych przykładów. 

Quiz składa się z 8 pytań, w których należy wskazać, czy  prezentowana wiadomość to próba wyłudzenia informacji, czy też prawdziwa wiadomość e-mail. Po każdym pytaniu, uzyskamy informację, czy odpowiedzieliśmy prawidłowo oraz co mogło zdradzić, czy  prezentowany e-mail jest to próbą wyłudzenia informacji, czy wiarygodną wiadomością. Quiz kończy się podsumowaniem, pokazującym na ile z 8 pytań udzielona została poprawna odpowiedź.
Życzymy wszystkim 8/8 poprawnych odpowiedzi!

Jest nam niezwykle miło, że dotarłeś aż tutaj! Jeżeli uważasz, że powyższy tekst jest wartościowy, będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej, bo być może dzięki temu trafi do innej osoby, która również potrzebuje go przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *