Przeskocz do treści

#015: Co zrobić po włamaniu na konto e-mail?


Na przeczytanie potrzebujesz
< 1 minutę.

Dziś rozmawiamy o tym, jak zachować się w przypadku włamania na nasze konto e-mail. Dlaczego jest to bardzo groźna sytuacja? O czym warto pamiętać? Jakie kroki należy podjąć? Wszystko dokładnie omawiamy w kolejnym odcinku bezpiecznego podcastu.


Notatki do odcinka:

Montaż: Marcin Gromek

#polskipodcast

Jest nam niezwykle miło, że dotarłeś aż tutaj! Jeżeli uważasz, że powyższy tekst jest wartościowy, będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej, bo być może dzięki temu trafi do innej osoby, która również potrzebuje go przeczytać.

2 myśli na “#015: Co zrobić po włamaniu na konto e-mail?

 1. ugo

  Panowie mam pytanie:
  Mój adres wypłyną w ramach wycieku danych, co zweryfikowałem na stronie: https://haveibeenpwned.com. Cały czas dostaję wiadomości, powiedzmy nieoczekiwane dla mnie. Moje pytanie jest następujące czy kiedyś przestanę tych wiadomości dostawać?. Czy jednak tak to się rozprzestrzeniło że praktycznie nie ma szans.

  Odpowiedz
 2. Marcin

  Cześć! Obawiam się, że nie ma szans na wolność od takich wiadomości i po wycieku będzie przychodziło ich trochę więcej niż wcześniej. Nie ma idealnej metody na spam. Nawet Gmail coś przepuści. Administratorzy serwisów pocztowych tworzą reguły, a spamerzy je obchodzą. Nieustanna zabawa w kotka i myszkę. To co możemy polecić, to używanie aliasów do konkretnych celów, czy serwisów np. sklep_ABC+j.kowalski@dostawca_poczty.pl. Jak taki adres wycieknie, to wystarczy wygenerować nowy alias, podmienić go w serwisie, a stary usunąć z poczty.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *