Przeskocz do treści

Zadanie na Weekend #7 – Zablokuj smsy premium


Na przeczytanie potrzebujesz
< 1 minutę.

Już po raz siódmy dzielimy się z wami weekendowym zadaniem. Przy niedzielnym spotkaniu z rodziną podziel się wiedzą odnośnie możliwych zagrożeń związanych z usługami telekomunikacyjnymi o podwyższonej opłacie, a następnie poświęć 5 minut, żeby świadomie zablokować sobie oraz bliskim możliwość wysyłania smsów premium. Zanim jednak to zrobisz przeczytaj nasz ostatni artykuł „Nie daj nabić się w butelkę. Uważaj na SMSy premium.

Procedura blokowania możliwości wysyłania smsów premium różni się w zależności od operatora. W celu blokady użytkownik powinien, zalogować się na stronie operatora, zadzwonić lub wysłać SMSa na odpowiedni numer podany przez Twojego operatora. Poniżej zamieszczamy linki do instrukcji od poszczególnych operatorów:

Pamiętaj, nie wszystkie usługi i SMSy premium są niebezpieczne. Mogą one służyć użytkownikom m.in. do głosowania w radiowych konkursach lub wspierania akcji charytatywnych. Jeżeli jednak Ty i Twoi najbliżsi nie korzystacie z tego mechanizmu, to dla bezpieczeństwa radzimy go zablokować.

Jest nam niezwykle miło, że dotarłeś aż tutaj! Jeżeli uważasz, że powyższy tekst jest wartościowy, będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej, bo być może dzięki temu trafi do innej osoby, która również potrzebuje go przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *