Przeskocz do treści

Google Cloud Days – warsztaty i wykłady z cyberbezpieczeństwa w siedzibie Google


Na przeczytanie potrzebujesz
2 minut(y).

Google Cloud Days – warsztaty i wykłady z cyberbezpieczeństwa w siedzibie GoogleZacznę od rzeczy, która przekonała nas do promowania tego wydarzenia. Kupując bilet na Google Cloud Days nie tylko masz okazję bliżej poznać technologie chmurowe i dowiedzieć się więcej o ważnych aspektach cyberbezpieczeństwa, ale także pomóc dzieciom. Środki ze sprzedaży biletów zostaną przekazane Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i przeznaczone na profilaktykę cyberprzemocy wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym w ramach projektu edukacyjnego Sieciaki.pl. Dzięki zebranej kwocie nawet 1000 szkół podstawowych w Polsce otrzyma pakiety edukacyjne na temat cyberprzemocy. Na ich podstawie prowadzone będą zajęcia, w których udział weźmie około 50 000 dzieci.

Ale o co chodzi?

W dniach 4 i 5 kwietnia odbędzie się Google Cloud Days – charytatywna konferencja budowana na praktycznym podejściu do chmury, organizowana przez Google Cloud i firmę FOTC. W programie wydarzenia znajdziesz między innymi:

  • Case Study Google i YubiKey – czyli o tym jak Google w 2009 roku wyeliminowało przejęcia kont użytkowników i obniżyło koszty przy użyciu kluczy sprzętowych.
  • Warsztat na temat „Jak zabezpieczyć aplikację Multi-Cloud z pomocą rozwiązania BeyondCorp?” 
  • Warsztat z zakresu bezpieczeństwa danych firmowych z udziałem mentorów z Google.

Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z takich firm jak: STS, Revolut, Google Cloud, Allegro, Yubico czy Sabre. Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne przeznaczone dla przedsiębiorców oraz dla inżynierów.

Google Cloud Days – warsztaty i wykłady z cyberbezpieczeństwa w siedzibie Google

Będzie też praktycznie

Podczas Google Cloud Days nie zabraknie również zajęć praktycznych. Odbędą się one w formie kilkugodzinnych warsztatów, prowadzonych przez ekspertów z FOTC oraz Google Cloud. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa wdrożonych w firmie usług Google Cloud. Wraz z uczestnikami, krok po kroku, przejdą przez najważniejsze funkcje środowiska Google Cloud. Pokażą także na co zwrócić uwagę, aby zabezpieczyć firmowe dane. Natomiast w trakcie drugiego warsztatu technicznego uczestnicy dowiedzą się, jak zabezpieczyć aplikację multi-cloud z pomocą rozwiązania BeyondCorp w modelu Zero Trust.

Co można zyskać podczas Google Cloud Days?

Poza satysfakcją, że pomaga się dzieciom będziesz mieć okazję, aby dowiedzieć się:

  • Dlaczego dobrze stworzona hurtownia danych może pomóc w podejmowaniu decyzji popartych liczbami i w wyciąganiu rzetelnych, biznesowych wniosków.
  • Jak dobrać odpowiednie rozwiązania analityczne w firmie.
  • Jakie są najczęstsze problemy bezpieczeństwa w chmurze i w jaki sposób im zapobiegać.
  • Dlaczego każdy użytkownik i urządzenie firmowe, które ma dostęp do wrażliwych danych może stanowić potencjalne zagrożenie.
  • Jak zautomatyzować codzienną pracę w zespole rozproszonym z pomocą odpowiedniego sprzętu i aplikacji chmurowych.
  • Jak w szybki i skuteczny sposób optymalizować koszty wykorzystania chmurowych technologii.

Strefa hands-on

Dodatkowo gratką dla niektórych może okazać się możliwość przetestowania nowoczesnego sprzętu. Partnerzy wydarzenia zaprezentują najnowsze zestawy do wideokonferencji Google Meet, klucze bezpieczeństwa czy chromebooki, z których aktualnie korzystają tysiące firm pracujących w modelu zdalnym lub hybrydowym. Może też podpowiedzą jak przekonać szefa do używania kluczy sprzętowych w twojej firmie? 😉

Więcej informacji oraz dostępność biletów znajdziesz na stronie wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Jest nam niezwykle miło, że dotarłeś aż tutaj! Jeżeli uważasz, że powyższy tekst jest wartościowy, będziemy wdzięczni za udostępnienie go dalej, bo być może dzięki temu trafi do innej osoby, która również potrzebuje go przeczytać.

1 myśl na “Google Cloud Days – warsztaty i wykłady z cyberbezpieczeństwa w siedzibie Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *